Jímka 5m3 na obetonování kruhová

Jímka(žumpa) o objemu 5m3 kruhová určená k obetonování. Vhodná do míst s vyšším statickým zatížením.
Cena bez DPH 12300,-

Kód: JOV5M3
Výrobce: BAZENY-KRALIK
Expedice: obvykle 1-4 týdny
Dostupnost: Skladem 2 ks
Cena s DPH: 14 883 Kč

Popis produktu

Jímka k obetonování kruhová - objem 5 m³

Plastová jímka k obetonování se patří k nejlevnějšímu typu plastových jímek. Tento typ podzemní jímky se doporučuje instalovat do míst, kde se vyskytuje hornaté podloží bez výskytu spodní vody, do svahovitého terénu anebo do míst s plánovaným vyšším statickým zatížením (nájezdy např. ke garážím, blízkost silnice apod). Při plánovaném pojezdu vozidel nad nádrží anebo v jejím blízkém okolí je však nutností, aby sílu betonu a železobetonové výztuhy navrhl statik s ohledem na plánované zatížení. Statiku jímky nezajišťuje konstrukce samotné jímky, ale její obetonování ze všech stran. Jímku k obetonování se nedoporučuje instalovat také v blízkosti míst s vytékajícím vodním zdrojem anebo vsakovací nádrže, kdy by zasakovaná voda mohla lokálně nahradit spodní vodu a způsobit tak poškození nádrže. Jímka se usadí na vytvrdlou, min 15 cm vysokou armovanou betonovou desku a po celém obvodu a přez strop nádrže se obetonuje. Montážní návod k instalaci plastové jímky k obetonování naleznete v přiloženém souboru PDF.

Součástí jímky je nátok a popř přepad (DN 100-160 dle volby zákazníka), dále revizní komín o průměru 60cm ve standartní výšce 30cm a plastový poklop. Po provedení objednávky zákazník obdrží emailem technický nákres (schéma), do kterého uvede požadovanou polohu, výškové umístění a průměr nátoku, výšku revizního komínu a další požadavky. Toto schéma je následně třeba zaslat zpět na náš email, nebo telefonicky sdělit - slouží pro potřeby technika výroby. 

Každá nádrž je opatřena úchyty pro manipulaci

Nádrž je možné osadit dalšími prostupy na čerpadla, el. kabely, průchodky pro PE potrubí atd.

Technické parametry:

Objem 5m3 (5000l)

Výška 1,5m + výška revizního komínku 30cm

Vnitřní průměr 2,05m

Vnější průměr 2,25m

Výška výztuhy 10cm

Revizní komínek průměr 60cm

Výška revizního komínu 30cm

Váha 96 kg

 

K jímce obdržíte všechny potřebné dokumenty pro kolaudaci, tj. protokol o 100% neptopustnosti a vodotěsnosti jímky, prohlášení o shodě, záruční list, montážní návod.


Naše plastové samonosné jímky jsou vyráběny z primárního polypropylenu - prvoplastu bez příměsi recyklátu, narozdíl od konstrukčního a technického polypropylenu. Primární polypropylen je výrobcem dodáván v široké škále barev dle RAL a pouze u primárního polypropylenu je dodavatelem polypropylenu garantovatována prvotřídní kvalita, požadované fyzikálně - mechanické vlastnosti materiálu, tzn. i dlouhou životnost plastových nádrží vyrobených z tohoto typu plastu .

Nástavec revizního komínu a zamykání revizního komínu je možné objednat v sekci zde.

 

 

Poptávkový formulář produktu